Altmanův zákon

17. listopadu 2007 v 20:00 | Terry |  Altmanův zákon
Obsah knihy podle přebalu

Uprostřed noci je v šanghajském přístavu brutálně zavražděn člověk, který tam pokoutně fotografoval. Krátce poté ředitel tajné špionážní organizace Alfa informuje amerického prezidenta o čínské lodi s nebezpečným nákladem. Tuny chemikálií vydávaných za hnojiva mají údajně sloužit k výrobě zbraní hromadného ničení - a za jejich cíl je určen Irák, kde tehdy ještě vládl Saddám Husajn.
Prezident nemůže nechat lo'd přistát, zároveň však nechce ohrozit přijetí pracně vyjednané americko-čínské smlouvy o lidských právech. Žádá proto nezpochybnitelný důkaz o tom, co loď převáží.
Náročným úkolem je pověřen podplukovník Jonathan Smith. Již po první schůzve na Tchaj-wanu může být rád, že vůbec zůstal naživu, ale vojenská čest mu velí splnit rozkaz. Zatímco se tajemné plavidlo každou hodinou blíží k cílovému přístavu, Smith zjišťuje, že za vším stojí mezinárodní spolčení, které sahá až na vysoká místa v Číně a Spojených státech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucia Lucia | 14. září 2008 v 10:05 | Reagovat

Taky parádní kniha. Fakt je psaná napínavě a jen tak se "neočte". Až se mi opět dostane do tlapek, přelítnu jí znova. Knihy s Jonem jsou moje srdeční záležitost. Jen doufám, že je nebudou natáčet. Stačil Hádes a dopadlo to katastrofálně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama