Hádův faktor - the movie

1. července 2007 v 15:21 | Terry |  Filmová zpracování
Tak jako první na řadu přišlo zpracování Hádova faktoru. A ačkoli to říkám velice nerada, kdyby Ludlum zpracování viděl, aby byl hodně rozčilený. Velmi nepovedené : -(

Jonathan Smith (S. Dorff) je specialista na nemoci a bývalý agent elitní špionážní organizace Alfa. Ta zaměstnává ty nejlepší politické a technické experty a je podřízena přímo prezidentce (A. Huston). Když se na různých místech Spojených států objevuje záhadný smrtelný virus, povolávají Smitha ihned zpátky do služby. Jen on je totiž schopen najít a izolovat zdroj nákazy dřív, než si vyžádá miliony životů. Všechny čeká nelítostný souboj s časem a skutečností, že za vším stojí spiknutí, které sahá až do nejvyšších a nejmocnějších vrstev společnosti.
Originální název: Covert One: The Hades Factor
Režie: Mick Jackson
Scénář: Elwood Reid
Hudba: J.Peter Robinson
Hrají: Stephen Dorff (Jon Smith), Mira Sorvino (Rachel Russelová), Blair Underwood (Palmer Addison), Sophia Myles (Sophie Amsdenová), Danny Huston (Frank Klein), Colm Meanay (Peter Howell), Josh Hopkins (Bill Griffin), Jefrrey DeMunn (Steven Haldane), Anjelica Huston (prezidentka), Rosemary Dunsmore (Nancy Langfordová), Joris Jarsky (Tom Fancher), Conrad Dunn (Ghalib Hassan), Jonathan Higgins (Culver), a další....
Délka: 160 minut
Žánr: Thriller
Distributor: CBS Television
(obsazení je z webu http://www.kfilmu.net)
Můj názor na film?
Jedním slovem : OTŘES!!!! Na obalu DVD vám sice napsali, že PODPLUKOVNÍK Jonathan Smith je specialista na nemoci, ale ve skutečnosti (jak v originále, tak český dabing a titulky) jej degradovali na pouhého nadporučíka. Linie děje se jakžtakž drží linie knižní, ale přesto ve filmu objevíte šílený "boty". Už jen z opisu obsahu DVD na jednu narazíte: Alfa zaměstnává ty nejlepší politické a technické experty a je podřízena přímo prezidentce (A. Huston). To je ta největší kravina, jakou kdy mohli filmaři vymyslet. USA a v jejím čele prezidentka??? Už tento samotný fakt je dost na hlavu, ale což o to, jednou se to stát může. Ale aby z knižního prezidenta Samuela Adama Castilly udělali Samanthu Castillovou...tak to na mě bylo trochu moc. A další kiksy filmu?
Třeba Fred Klein není Fred Klein, nýbrž Frank Klein a je to šíleně aktivní šéf Alfy, která se ani nejmenuje Alfa (název jsem asi raději zapomněla). Ve všech knihách Freda "uvidíte" jako šedou kancelářskou myš s obrovskými konexemi, ale NIKDY jej neuvidíte v terénu. V tomto filmu je to rozený James Bond:-).
Pak třeba Jonova snoubenka Sophie. Křestní jméno jí sice zůstalo, ale příjmení je jaksi jiné..mám za to že Amsdenová. Ve skutečnosti to má být Russellová a je (nebo tedy byla) to sestra agentky CIA Randi Russelové. A ani Randi neutekla pozměnené identitě. Není to Randi, nýbrž Rachel.
Snad jen Peter Howell je takový, jak má být. I když o tom bych asi taky možná polemizovala.
A Marty? Ten sice ve filmu je (ale vůbec jsem ho nezaregistrovala), ale vůbec netrpá Aspergrovým syndromem, tak možná proto.
Možná si řikáte, jestli je na tomhle filmu taky něco, co bych nezkritizovala. Po pravdě, moc toho není. Samotné obsazení herců se mi nelíbí, ale jinak to nepostrádá akci. Ale je to film, na který se podíváte jednou a stačí vám to. A pokud jste fandové Jona Smithe jako já, tak u tohohle filmu budete spíš nadávat a budete mít chuť to spíš vypnout.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cinka Cinka | 1. července 2007 v 15:35 | Reagovat

Martyho mi předělali. Představitel Petera nevypadá na to, že by uměl šplhat po budovách, řídit Blackhawk a střílet z browningu. A jak mohli Jona degradovat, to fakt nevím. Četl vůbec někdo ze štábu knížku? Asi ne. A chudák Sam Castilla, oni z něj udělali ženskou. To si filmaři mysleli, že si toho lidi nevšimnou? (ti, co četli knížku). No, nějak to nevychytali.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama